Yönetim Kurulu

 
                Hüseyin Metin Tuncay

(Başkan)


1963 İzmir doğumludur. İzmir-Karşıyaka Erkek Lisesinin ardından 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1985 yılından itibaren BBC Brown Boveri-İSVİÇRE, 1987 yılından 2001 yılına kadar Yaşar Holding bünyesindeki DESA, DESA-OTAK ve DESA Enerji Şirketlerinde Mühendis, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında, 2001 yılından itibaren de ENDA Enerji Holding A.Ş.’de muhtelif pozisyonlarda görev almıştır. Halen ENDA Enerji Holding A.Ş. ve Grup Şirketlerinin Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.Çalışma hayatı boyunca, gerek yurt içi (Ak Enerji, Zorlu Enerji, Enerjisa vb.) gerekse yurt dışında (GE, MAN, Siemens, Vattenfall, Alstom, BP, VATech) olmak üzere, muhtelif kaynaklara dayalı (Doğal gaz, kömür, hidroelektrik, jeotermal, rüzgar ve güneş) enerji üretim projelerinin; planlama, tasarım, imalat-montaj, işletme-bakım ve elektrik ticareti çalışmalarında görev almıştır.Yurt içi ve dışında muhtelif kuruluş ve derneklerdeki üyelikleri ve görevlerinin yanı sıra, yurt dışında muhtelif organizasyonlarda Türkiye’deki enerji sektörü üzerine sunum ve çalışmalarda bulunan Tuncay, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
                   
           
  Dalyan Ahmet Ersin

(Başkan Vekili)


1970 İzmir doğumlu olan Dalyan Ahmet Ersin, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1994-1998 yılları arasında sırasıyla Pınar Süt ve Süt Ürünleri A.Ş ve Eurogold Madencilik A.Ş şirketleri bünyesinde mali işler fonksiyonlarında görev almıştır. 1998-2008 yılları arasında Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük A.Ş ve 2008-2009 yılları arasında Philip Morris International Rusya operasyonunda Operasyon Finans Müdürü görevlerini yerine getirmiştir. 2010 yılından itibaren Enda Enerji Holding bünyesinde yer almakta olup, grubumuzda Mali İşler Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.
     
           
 

 

Mustafa Güden

(Üye)

Prof. Dr. Mustafa Güden;

1967 yılında Ankara Polatlı’da doğan Mustafa Güden, ODTÜ Metalürji Mühendisliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. 

1998 yılında University of Delaware Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü'nden Doktora derecesini aldı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makine Mühendisliği Bölümü'nde, 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2001 yılında Doçent ve 2007 yılında Profesör unvanı aldı.2001-2005 yılları arsında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Araştırma Merkezi Müdürü, 2004-2007 yılları arasında İzmir İli Teknopark Yürütme Kurulu Üyesi, 2002-2005 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilimsel Araştırma Kurulu üyesi, 2007 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı, 2007-2010 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yapmıştır.Science Citation Index’in taradığı uluslararası dergilerde çoğunluğu İYTE'de yapılan çalışmalardan kaynaklanan ellinin üstünde bilimsel yayını vardır. 1992 yılında Prof. Dr. Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Mastır Tezi Ödülü, 2004 yılında Hüsamettin Tuğaç Vakfı Araştırma Ödülü, 2007 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü ve 2008 yılında ise Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü aldı. 2000-2010 yılları arasında Hipokrat AŞ, Elit Metalürji, Elsan, Valfself, Norm Civata, Ege Endüstri ve İnci Akü firmalarına kısa ve uzun süreli danışmanlık yaptı. İkisi uluslararası proje olmak üzere 5 Tübitak, 1 Santez, 2 DPT, 4 BAP ve Özel sektör projeleri yönetmiştir. Yine aynı yıllar içinde 18 Yüksek Lisans Tezi ve 4 Doktora Tezi yönetmiştir.Prof.Dr. Mustafa Güden, Kasım 2010 tarihi itibariyle İYTE’de Rektörlük görevini sürdürmekte olup, aynı zamanda İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.