Yönetim Kurulu

Selçuk Borovalı

(Üye)

 

Selçuk Borovalı, 1970 İzmir doğumlu Selçuk Borovalı, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra İsviçre St.Gallen'de Swiss Milling School’da Değirmencilik Mühendisliği eğitimini tamamlamış ve Söke Değirmencilikte bir yıl kadar çalışmıştır. Vatani görevi sonrası sırasıyla aile şirketlerinde 2006 yılına kadar çalıştıktan sonra Ege Tarımsal Enerji A.Ş. ve DB Tarımal Enerji Anonim Şirket’lerini kurarak, sözleşmeli tarım modeli ile yerli tarım ürünleri üreten, elde ettiği tarımsal ürünlerden ve atıklardan biyoyakıt üreterek enerji alanında ithal ikamesi yaratmaya başlamıştır. 2014 yılında yerli tarımsal kaynaklardan ‘rafine gliserin’ üretimine başlayarak alanını genişletmiştir. Halen, aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri, Slovakya Cumhuriyeti Fahri Konsolosluğu, birçok dernek ve vakıfta Yönetim Kurullarında görev yapmaktadır.

Murat Demirer

(Üye)

 

1940 İzmir Urla doğumlu Murat Demirer, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinin Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bugün DEMİRER Grup şirketleri haricinde ve inşaat sektörü dışındaki diğer birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, EBSO Meclis Üyeliği, TOBB Türkiye Sanayi Odaları Konseyi Başkan Vekilliği İAOSB İdare Komitesi Başkanlığı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanlığı, ESBAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmasının yanı sıra halen Enda Enerji Holding A.Ş. ve Egenda’nın ortağıdır.

Prof. Dr. Mustafa Güden

(Üye)

 

1967 yılında Ankara Polatlı’da doğan Mustafa Güden, ODTÜ Metalürji Mühendisliği Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1998 yılında University of Delaware Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü'nden Doktora derecesini aldı. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Makine Mühendisliği Bölümü'nde, 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2001 yılında Doçent ve 2007 yılında Profesör unvanı aldı.
2001-2005 yılları arsında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Malzeme Araştırma Merkezi Müdürü, 2004-2007 yılları arasında İzmir İli Teknopark Yürütme Kurulu Üyesi, 2002-2005 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilimsel Araştırma Kurulu üyesi, 2007 yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı, 2007-2010 yılları arasında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yapmıştır. ScienceCitationIndex’in taradığı uluslararası dergilerde çoğunluğu İYTE'de yapılan çalışmalardan kaynaklanan ellinin üstünde bilimsel yayını vardır. 1992 yılında Prof. Dr. Mustafa Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı Mastır Tezi Ödülü, 2004 yılında Hüsamettin Tuğaç Vakfı Araştırma Ödülü, 2007 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü ve 2008 yılında ise Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü aldı. 2000-2010 yılları arasında Hipokrat AŞ, Elit Metalürji, Elsan, Valfself, Norm Civata, Ege Endüstri ve İnci Akü firmalarına kısa ve uzun süreli danışmanlık yaptı. İkisi uluslararası proje olmak üzere 5 Tübitak, 1 Santez, 2 DPT, 4 BAP ve Özel sektör projeleri yönetmiştir. Yine aynı yıllar içinde 18 Yüksek Lisans Tezi ve 4 Doktora Tezi yönetmiştir.
Prof.Dr. Mustafa Güden, Kasım 2010 tarihi itibariyle İYTE’de Rektörlük görevini sürdürmekte olup, aynı zamanda İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.